zugot-zugot.co.il

מדריך ייעוץ זוגי


בזמן שאחוז הזוגות המתגרשים רק עולה, אתם בוודאי לא מעוניינים להיות חלק מהסטיסטיקה הזאת, זה הזמן לשבת ולהתמודד עם הבעיות יחד עם יועץ זוגי
 
רבות כבר נכתב וסופר אודות מצב חיי הנישואים בשנות האלפיים. אינספור מחקרים ומאמרים הציגו בפנינו תמונה עצובה של זוגות שנפרדו ומשפחות שהתפרקו. התמונה עד כדי כך קשה שיש חברי כנסת שסבורים שהמדינה צריכה להתערב בכך בדרכים שונות,  כאילו המדינה צריכה להיות אחראית על חיי הזוגיות שלנו
למרות שאפשר להבין מדוע חברי כנסת וחוקרים ממהרים לקרוא למדינה להתערב, הרי בחלק גדול מהמקרים מעורבים בהם גם ילדים שנפגעים וצריך לדאוג להם. מנגד אנחנו חייבים להסכים שזו תופעה גלובאלית שמושפעת מתהליכים חברתיים, כלכליים ותרבותיים שלא ניתן לעצור. לראייה, החברה היום מקבלת ומשלימה עם זוגות שמחליטים להתגרש יותר מאשר בעבר. הדבר כבר לא נתפס כשמשהו שלילי שפוגע במרקם החברתי.

ובכל זאת, עוד לא מאוחר

אם זו הפתיחה אתם בוודאי תוהים מדוע אנחנו מציעים לכם לפנות אל ייעוץ זוגי? שאלה קצת מוזרה אבל צריך להודות, שהמצב האופטימלי הוא תמיד להודות שיש בבעיה, ולהתמודד איתה. אנחנו מניחים שזוגות שמתחתנים לא חושבים או חולמים ברגע שהם עומדים מתחת לחופה שיום אחד הם ייצטרכו לפנות אל טיפול זוגי. מצד שני, אם באותו רגע הם מאמינים ומרגישים שזה לנצח, למה שזה ישתנה כעבור תקופה רק בגלל שהתגלו קשיים?
כפי שבעבר גירושים לא היה על הפרק וכיום הוא נתפס כאקט לגיטימי לחלוטין, כך פנייה אל טיפול זוגי נתפסת היום כדבר נכון. במובן מסוים הדבר דומה לשינוי הגישה כלפי הפונים אל פסיכולוג. בעבר זה לא נראה טוב, וכיום זה נתפס כדבר מאוד לגיטימי. הפעם השינוי התרבותי עומד לטובתנו.
פנייה אל מטפל זוגי מגיעה בדרך כלל בשלוש-ארבע המקרים הבאים:

-          משבר קשה שבני הזוג לא יכולים לפתור בעצמם (בגידה, משבר באמון ועוד)
-          סיכוי אחרון לפני פרידה
-          תחושה שהריגוש והאהבה נעלמו מהזוגיות
-          מכה מקדימה, מצב בו הזוגיות בסדר גמור אך רוצים לפתור בעיות עוד לפני שהן צצות

מיותר לציין שכדי שהטיפול יצליח, צריך לבוא אליו מרצון ולא מתחושת כפייה, צריך להיות סבלני, לדעת לדבר ויותר חשוב להקשיב, להבין שמדובר בתהליך שלוקח זמן עד שהוא מגיע לסיומו. יש שני דברים שאנשים הרבה פעמים שוכחים תוך כדי התהליך וחשוב שיזכרו, ראשית, העובדה שאתם יושבים אחד עם השני במסגרת של טיפול זוגי אומרת שיש עוד משהו שמקשר ביניכם, יש עוד רגש, ויש רצון של הצד השני לפתור את זה. לכן אסור לחשוב במונחים של מלחמה, עימות או שנאה. שנית, בתוך התהליך הזוגי שאתם עוברים, כל אחד עובר תהליך אישי, הוא עלול להשפיע גם בבית, וגם בפגישה. תנו לעצמכם זמן, אחרת תגלו שהלכתם לפנות בעיה אחת ויצרתם אחרת.

           

מה עושה מטפל זוגי

מטפל זוגי יכול לבוא ממספר עולמות, הוא יכול להיות פסיכולוג בהכשרתו, יועץ סוציאלי, מאמן, וכמובן יועץ זוגי בלבד.  להבדיל ממה שלא פעם אנשים חושבים (או רוצים להאמין) יועץ זוגי לא בא לשפוט מי צודק וגם לא בא לפתור לצדדים את הבעיות שלהם, הוא כן בא להקשיב לשני הצדדים, להעמיד בפניהם שאלות, לגרום להם לדבר, ולעזור להם למצוא פתרונות. במסגרת טיפול זוגי, יכול המטפל להציע מלבד הקשבה, גם שיעורי בית (פופולארי מאוד בקרב מאמנים זוגיים), מדובר במשימות אותם יצטרכו בני הזוג לבצע ביחד.

טיפול זוגי יכול להימשך מספר שבועות ואפילו חודשים, הדבר תלוי בסוג הטיפול, בסיבה בגללה בני הזוג הגיעו לטיפול, ובהתקדמות הטיפול.  לכן צריך לזכור שדורש זמן (וסבלנות) ויש בו עלויות רבות (טיפול זוגי יכול להתחיל ב-350 שקל לאדם ואף למעלה מזה). אך אם אתם מעמידים מול זה את חיי הנישואים שלכם, זה כנראה שווה.
 
חמש דברים שצריך לדעת על טיפול זוגי

-          במהלך הטיפול יכול המטפל להיפגש גם עם רק אחד מבני הזוג, במידה והוא מעוניין בכך
-          לא מעט טיפולים מתחילים בפגישות אחד על אחד , במידה ואחד מבני הזוג לא יכול או לא רוצה להגיע
-          יועץ זוגי יכול לבקש להיפגש גם עם הילדים, בנוכחות או לא בנוכחות ההורים
-          לא מעט יועצים מעבירים סדנאות זוגיות עם מספר זוגות
-          ניתן גם למצוא סדנאות ליחידים לצורך חיזוק היכולת לשמור על הזוגיות02/04/2012    http://יעוץ-זוגי.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר zugot-zugot.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2018 zugot-zugot.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ זוגי מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים הייעוץ הזוגי
רוצים לשפר את הזוגיות שלכם?
אנחנו עובדים עם יועצים מומלצים בכל רחבי הארץ - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!